Locatia: 

Targoviste

Club Organizator: 

CORB

Descriere: 

În perioada 29 noiembrie-2 decembrie 2018, Club Off Road București (CORB44), în parteneriat cu Primăria Municipiului Târgoviște, Instituția Prefectului Dâmbovița și Consiliul Județean Dâmbovița, organizează cea de-a VIII-a etapă din Campionatul Național de Off Road. 

Detalii pentru concurenți
CORB 44 Adventure Days este inclusă în calendarul Campionatului Național de Off-Road ca etapa a VIII-a și se derulează potrivit regulamentului oficial CNOR http://fras.ro/categorie-regulamente/regulamente/regulamente-cnor/

Traseul de la Trial va fi amenajat pe terenul viran aflat, lângă Class Park, pe partea dreaptă cum se trece podul peste râul Ialomița în direcția Pucioasa – imediat lângă benzinăria Mol. 

Taxe de participare concurs :
In varianta all inclusive:
900 lei/ persoană clasa Extrem
800 lei/ persoană clasa Open
700 lei/ persoană clasa Standard
600 lei/ persoană clasa Hobby

Pentru cei ce doresc să participle la CORB Adventure Days 2018, există posibilitatea de a opta numai pentru plata taxei, situație în care sportivul primește RB-ul și poate lua startul în cadrul intrecerii sportive:
500 lei/ persoană clasa Extrem
400 lei/ persoană clasa Open
300 lei/ persoană clasa Standard
100 lei/ persoană clasa Hobby

Cazarea se va face la hotel Valahia (3***) din Târgoviște in perioada 29 noiembrie – 2 decembrie 2018.
Aceia dintre participanti care doresc, sau au nevoie de condiții, de masă sau cazare speciale, sunt rugați să anunțe din timp directorul de concurs sau secretariatul.
ATENȚIE!!! Cina din seara de 29 noiembrie, cea în care ajungeți în Târgoviște, se servește la restaurantul hotelului, până cel tarziu ora 23:00.
Taxa însoțitori: 480 lei

ATENȚIE!!!! Taxa “all-inclusive” și cea pentru însotițori este calculată pentru loc in cameră dublă. Pentru cei ce doresc cazare în regim single, se va percepe o taxă suplimentară. Organizatorul asigură locuri de cazare sportivilor înscriși pe site-ul oficial al competiției, sau/și pe adresa office@corb44.ro, până la data limită. Pentru restul sportivilor se va aplica principiul primul venit – primul servit în limita locurilor disponibile. 

Înscrierea online, se face pe site-ul: www.cnor-fras.ro sau pe email la secretariat: office@corb44.ro

Taxele se vor achita prin transfer bancar in contul:
Asociatia Green Club Off-Road Bucuresti
C.I.F 26913790
IBAN: RO81 BACX 0000 0004 7214 5001 UniCredit Bank

Există trei clase care vor puncta în campionat: Extrem, Open si Standard, dar și clasa separată Hobby.

Înscrierile online se pot face până miercuri, 28 noiembrie, ora 14:00. 
ATENȚIE!!!! Concurenții înscriși online trebuie să trimită dovada achitării taxei de participare pe adresa secretariatului competiției (office@corb44.ro).

Există și varianta de înscriere directă, la secretariatul competiției în data de 29 noiembrie, dar numai până la ora de închidere a acestuia (22:00).

ATENȚIE!!!! Concurenții ce vor să se înscrie în sistem “one-event”, iși pot procura adeverința medicală, din care să rezulte că sunt apți pt competiții sportive, de la secretariatul evenimentului.
Concurenții ce vor să se inscrie numai în proba de Trial, și/sau Hobby, trebuie să trimită actele necesare înscrierii pe email ( la adresa office@corb44.ro) până pe 29 noiembrie ora 22:00. În dimineața zilei de 30 noiembrie, între orele 7:00 și 8:00 se va face revizia tehnică în parcul tehnic.

Echipa de organizare este alcatuită din:
1. Director concurs și director clasa EXTREM: Silviu Bulugioiu 0740080008
2. Director clasa OPEN: Anton Bisceanu 0765434483
3. Director clasa Standard: Ionut Naca 0723308503
4. Director clasa Hobby: Malina Petra 0731842690
5. Responsabil securitate: Alex Tache 0744430145
6. Responsabil secretariat: Raluca Sarvas 0726560283
7. Responsabil comunicații: Cristi Diaconu 0745980230